Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
124 posty 2994 komentarze

Polityka globalna

Anna-PK - Żona, matka, właścicielka psa o imieniu Maja. Hobby to ogródek warzywny i kwiatowy. Robię też pyszny chłodnik na bazie własnych warzyw.

Globalizacja, depopulacja i...reszta

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Globalizacja - powtarzana przez wszystkie przypadki, stała się brzydkim słowem. Za pojęciem globalizacji kryją się wszelkie spiski, wszystkie zagroźenia i wielka niewiadoma przyszłości. Czym jest zatem globalizacja?

Kiedy pojawił się na kuli ziemskiej pierwszy człowiek, jedni mówią, że w dolinie Tygrysu i Eufratu, a inni mówią, że w Afryce, ten człowiek od razu rozpoczął globalizację. Wiadomo przecież, że  dziś w każdym zakątku Ziemi są ludzie, a nie tylko tam gdzie był raj. Wspinają się na najwyższe szczyty, włażą w każdą podziemną szczelinę, nic przed człowiekiem się nie ukryje. 
 
Jako narzędzia globalizacji, czyli opanowania  świata człowiek używał łodzi, okrętów, samolotów, aby tylko jak najszybciej opasać Ziemię powiązaniami i  uzależnić od siebie. Najpierw Magellan, potem Kolumb, a potem wszyscy inni. Maleńka Portugalia stała się właścicielem ogromnej Brazylii. Anglia stała się imperium "nad którym nie zachodziło słońce". Francja też nie pozostała w tyle podbijając Afrykę. Rosja roztoczyła panowanie  na dużej części  Azji. 
 
I oto do pierwotnych  narzędzi globalizacji, człowiek dołaczył; telegraf, telefon, radio, a ostatnio internet  z  wizualnymi właściwościami, jakimi daje  skype. 
Dzisiejsza globalizacja nie jest niczym nowym, jest tylko kolejnym etapem tamtej dawnej. Młody Polak, kolega moich dzieci, urodzony, wychowany, wykształcony i zatrudniony Kanadzie, mieszka w Polsce. Poznał dziewczynę, ożenił się i ona chce mieszkać w Polsce. Trudno, on ma teraz daleko do pracy, bo pracuje  ciągle w Kanadzie, ciągle w  tej samej firmie. 

Depopulacja.
Depopulację ja rozumiem jako wymieranie masowe ludności. W historii, pomijając śmierć z powodów chorób, oraz w czasie wojny na frontach,  to powodem depopulaccji była śmierć głodowa. Taka śmierć głodowa była w Irlandii, kiedy  pola ziemniaczane opanowała zaraza. Był głód w  czasie Wielkiego Kryzysu przed wojną,  był "głodomór" na terenach sowieckich, był głodomór w czasie wojny, w okupowanym Leningradzie i  w czasie wojny w innych krajach. Pewien Niemiec mówił mi,  że on w czasie wojny, będąc podrostkiem,  zawsze miał przy sobie łyżkę, bo był ciągle głodny i liczył, że uda mu  się dołączyć do tych co jedzą. 
 
Kiedyś Brytyjczycy w Indiach  przejęli ogromne tereny na uprawę  herbaty, z braku  innych upraw, z braku żywności,  śmiercią głodową zmarly  tysiące Hindusów.  Czy ktoś się zastanawiał skąd w Europie jest bawełna?  Z  Afryki do Ameryki do pracy na polach bawełny, dowieziono tysiące mieszkańców Afryki, którzy masowo umierali w czasie tego transportu. Były masowe głodowe śmierci w Chinach, w latach 50tych ub. wieku i później, kiedy ludzie zjadali wszystko co żyje, poczynając od myszy i szczurów a kończąc na wróblach.  Czy to były te dawne dobre czasy?
 
A teraz o  co chodzi z tą depopulacją? 
Rozumiem, że ktoś ocenił, że ludzi jest za dużo, więc należy mniejszyć zaludnienie. Załóżmy, że to prawda.  
 Jeżeli Bill Gates chce mniej ludzi, to będzie miał mniej klientów, mniej będzie kupców na jego komputery i jego szczepionkę. To samo dotyczy innych bogatych, mniej będzie "niewolników" do pracy  i mniej do wyzyskiwania. Mniejsze będą  podatki i dochody "dla władzy".
 
Jeżeli dzisiesza pandemia jest zwykłą grypą i  jest to tylko manipulacja ludżmi  przez "grupę ludźmi, która rządzi  światem", to  oni ponoszą ogromne straty. Nie jest zbyt mądra ta "grupa ludzi". Ich bogactwa siedzą w portch nierozładowane, produkcja jest wstrzymana, fabryki stoją a ludzie ustawiają się w kolejkach tam gdzie dają bezpłatną żywnośc. Nie da się wyzyskiwać bezrobotnych, nie da się zniewolić ludzi, kiedy oni siedzą w domach i nie pracują.  Możliwe, że dużo umrze, ale kto będzie miał z tego korzyść? Grabarze? Umrzeć można tylko raz i  tylko raz na jego śmierci  zarobić. 
 
...reszta.
Dzisiaj  usłyszałam coś co ma sens. www.youtube.com/watch  : „Jestem przerażony tym, co ten nowy trend robi dla naszego kraju. Nie mogę tego naprawić, ale mogę pokazać, jak się przygotować i prosperować w nadchodzących latach…”
Przerażenie Portera Stransberry wynika z tego, że do władzy doszli Demokraci i będą robić socjalizm. Będą wprowadzać bezpłatne leczenie, bezpłatne kształcenie, będą bydować tanie mieszkania dla bezdomnych i  inne takie kosztowne rzeczy. Wprowadzą  dawanie pieniędzy  bez pracy: czyli  "basic income". A wszystko to będą robić zabierając  pieniądze innym, czyli tym co te pieniądze mają. Jak to zrobią, a no poprzez podniesienie podatków, podniesienie różnych opłat tak, że "nikt nie będzie miał żadnej własności, ludzie nie będą nic posiadać na własność".  Przeraża go amerykański dług, który trzeba spłacać dla zagranicy. A z czego? On w tym  widzi koniec Ameryki. 
Porter Stransberry mówi o czymś, co w Europie nazywa się "ekonomią dobrobytu".  W  krajach skandynawskich  już to jest, a w tej Finlandii ludzie są szczęśliwi i się nie buntują, nie protestują i nic od nikogo nie proszą.
 
  I dlaczego ci Finowie są szczęśliwi? Klimat u nich surowy, to nie Włochy, bogactw też nie mają za  dużo.  Premier Finlandii  nie była zadowolona, że UE w dużych ilościach drukuje  pieniądze aby wspierać kraje dotknięte epidemią, a szczególnie Włochy, którym się na dodatek rozpada infrastruktura. Premier powiedziała, że " my sami płacimy własne długi i nam  się tunele też nie zapadają". 
Kraje, byłe "demoludy" też przeszły pewien okres w którym właściwie nie istniała żadna własność. W Polsce była prywatna ziemia, ale reszta? Niektórzy to wspominają z rozrzewnieniem.
Tak, to może być strach dla tych co są bogaci, co za pomocą pieniędzy rządzą światem. Jeżeli tak, to kto kogo tu straszy i czego należy się konkretnie bać? 
 

 

KOMENTARZE

 • @ Autorka, All
  "Jeżeli tak, to kto kogo tu straszy i czego należy się konkretnie bać? "

  np idiotów, którzy piszą, że jest pandemia, tych co nakładają obostrzenia, nasyłają policję, wprowadzają godziny policyjne w formie apeli, powodują regres gospodarczy i śmierć ludzi w wyniku załamania służby zdrowia....
  Oraz tych debili którzy mówią, że szczepionki są bezpieczne chociaż nie są przebadane....
  Depopulacja? Na razie spada liczba Polaków....
 • @Jasiek 16:22:24 To jest pandemia, czy jej nie ma?
  Jeżeli jest tylko grypa, a te obostrzenia są niepotrzebne, to po co to komu
  jest potrzebne? Kto z tego ma korzyści?
 • @Anna-PK 16:33:31
  Przecież to oczywiste, że producenci szczepionek i ci, którzy przejmą upadające firmy, a pewnie i całe państwa.
 • @Anna-PK 16:33:31
  "To jest pandemia, czy jej nie ma?"

  Przecież już Pani pisałem, że żeby zrobić pandemię to:

  - zmieniono definicję
  - zniknięto grypę
  - wprowadzono testy mniej pewne niż rzut monetą

  Na tym właśnie opiera się pandemia.
 • @Jasiek 16:41:40 A kogo będą tymi szczepionkami szczepić
  jak już będzie depopulacja.
  "którzy przejmą upadające firmy, a pewnie i całe państwa."

  Aby coś od kogoś przejąć, to trzeba mieć już siłę i w postaci produkcji i siłę państwa. Byle kto tego nie zrobi. A jak już ten ktoś wszystko przejmie, zgromadzi i będzie miał, to co on tam będzie robił, bo depopulacja ma to do siebie, że ludzie znikają. Oczywiście mogą pracować roboty, ale po co?
  Kto to będzie kupował i za co?
 • @Jasiek 16:43:14 I komu jest taka głupia zabawa potrzebna?
  "Grupa ludzi która rządzi światem" nie jest taka głupia aby to robić, bo aby władać światem, to trzeba mieć olej w głowie. Jezeli doszli do władzy światem, to nie muszą się już tak wygłupiać.

  " zmieniono definicję
  - zniknięto grypę
  - wprowadzono testy mniej pewne niż rzut monetą"
 • Wszystko, moim zdaniem, należy analizować od początkowego punktu.
  Trzeba wiedzieć komu to służy. Cuius enim bonum est?
  Jeżeli to jest hybrydowa wojna Chin z Ameryką, to po to aby był tylko jeden zwycięzca i tylko jeden wyjdzie z tego żywy.

  Nie wiem kto to zaczął, ale wygląda na to, że Ameryka zaczyna przegrywać, a umierający olbrzym jest niebezpieczny. I to jest w tym wszystkim najbardziej groźne.
 • @Anna-PK 16:53:31
  "Jezeli doszli do władzy światem, to nie muszą się już tak wygłupiać."

  Kto doszedł do władzy nad światem?
  Nikt nie ma całej własności, ani całej władzy.

  "A kogo będą tymi szczepionkami szczepić
  jak już będzie depopulacja.
  "którzy przejmą upadające firmy, a pewnie i całe państwa." "

  Na razie zarobili Szumowscy, producenci maseczek i Pfizer, bo Niemcy i Polska zapłaciły za szczepionki - może Pani twierdzi, że nie?
 • Najważniejsze nie dać się zmanipulować.
  Myśleć samodzielnie nie słuchać zadnego politycznego czy medialnego guru.

  Przeglądać się z dystansem na tych ktorzy 24h / dobę sieją panikę i podają zastraszające cyfry.

  Młyn mediów głównego ścieku kręci się na turbo obrotach i ludzie zamiast własnego rozumu używają w to miejsce telewizora czy prasy tłoczącej ile to dzielnych królików poddało się już szczepieniom. Nie podając ze to groźny w skutkach eksperyment.

  W samej Norwegii po zaszczepieniu amerykańsko-niemiecką
  trutką zmarło z tego powodu już 28 ludzi.
 • @Anna-PK 16:48:36
  "A jak już ten ktoś wszystko przejmie, zgromadzi i będzie miał, to co on tam będzie robił, bo depopulacja ma to do siebie, że ludzie znikają."

  Część zostanie pod totalną kontrolą, a całe zasoby planety będą należeć do kilku rodzin, które zdobędą środki na utrzymanie całych pokoleń.
  Taki plan ktoś wyrył na kamieniach w Georgi i jak widać stara się go realizować.
  Cała nadzieja, że Chiny, Rosja, Indie może się temu przeciwstawią.
 • @Monaco 17:15:00
  "W samej Norwegii po zaszczepieniu amerykańsko-niemiecką
  trutką zmarło z tego powodu już 28 ludzi."

  Bardzo dużo, zwłaszcza uwzględniwszy to, że to dopiero początek i pewnie niewielu tych zaszczepionych było. Powikłań pewnie było kilka razy więcej, a następne ujawnią się po latach....

  Ukłony
 • @Jasiek 17:11:54 Szanowny Panie Jaśku, zacznij uruchamiać mózg.
  To nie jest taka sobie zabawa w ciuciubabkę. To są straty miliardowe na całym świecie. Stoją fabryki, nie latają samoloty, nie ma pracy, ani produkcji. Nie ma znaczenia czy te straty są z powodu epidemii, czy z powodu grypy. Te straty są. Miliony amerykanów czeka na zasiłki, na bezpłatną zywność, a reszta drży ze strachu, bo już są bandy rabusiów, którzy zaczynają grasować w poszukiwaniu zdobyczy.
  Jeżeli jest czego się bać to już to widać.
 • @Anna-PK 17:11:52
  "Wszystko, moim zdaniem, należy analizować od początkowego punktu."

  Niektórzy umieścili początek ponad 2600 lat temu.

  [ "Bestia - cywilizacja nad przepaścią" ]


  "Nie wiem kto to zaczął, ale wygląda na to, że Ameryka zaczyna przegrywać, a umierający olbrzym jest niebezpieczny."

  A to zaraz obok Kanady.... ;-P Tak jak Polska ma teraz obok Ukrainę w chaosie, tak Kanada ma USA.
  Poza tym chaos może wyniknąć nie tylko ze względu na drgawki olbrzyma, ale na zawalenie się porządku. Tak było w przypadku Imperium Rzymskiego. Ale i po upadku ZSRR nie było ciekawie....
 • @Anna-PK 17:20:29
  Czy Putin jest też globalistą - bo kasuje za gaz i ropę petrodolary?
 • @Anna-PK 17:20:29
  "Szanowny Panie Jaśku, zacznij uruchamiać mózg."

  I to pisze osoba produkująca debilizmy w rodzaju "jest pandemia bo jest kryzys"?

  "To są straty miliardowe na całym świecie."
  Ktoś ma straty, ktoś ma zyski, ktoś realizuje plany.
 • @Jasiek 17:24:02 Znowu strzał bez sensu... "A to zaraz obok Kanady...."
  Jak Ameryka będzie mocno przegrywać, to będzie walczyć !
  A walka polega na gorącej zbrojnej wojnie i nie tylko to będzie "blisko Kanady". To będzie NATO przeciwko Chinom, a może też przeciwko Rosji. To będzie blisko każdego, blisko Jaśka również.

  Tak to wygląda proszę przemądrzałego Jaśka.
 • @Anna-PK 17:20:29
  "To nie jest taka sobie zabawa w ciuciubabkę."

  Ciuciubabka to może być dla nas - a kacykowie w Polsce, Niemczech i Kanadzie nie wyglądają na tych co grają w ciuciubabkę tylko na takich co realizują wytyczne. Nawet łamiąc prawo....
 • @Anna-PK 17:20:29
  "Nie ma znaczenia czy te straty są z powodu epidemii, czy z powodu grypy."

  Z powodu grypy nikt tak nie blokował gospodarek.
  No i jak to jest możliwe, że ta niemal zniknęła?
  Dlaczego do niej nikt nie stosował lipnych testów?

  Nie widzi Pani tego?
 • @Anna-PK 17:31:30
  "Tak to wygląda proszę przemądrzałego Jaśka."

  A można prosić bez uwag osobistych?

  ------
  "Jak Ameryka będzie mocno przegrywać, to będzie walczyć !"

  "A walka polega na gorącej zbrojnej wojnie i nie tylko to będzie "blisko Kanady". To będzie NATO przeciwko Chinom, a może też przeciwko Rosji. To będzie blisko każdego, blisko Jaśka również. "

  Jak na razie blisko to jest bajzel, który USA wywołuje na całym świecie.
  Na konflikt militarny może już USA ze zdechłą gospodarką nie wystarczyć sił.

  Czy Kanada będzie wspierać USA? ;-)
 • @Jasiek 17:31:52 Tak, ktoś spowodował "pandemię" czy "grypę"
  aby odwrócić uwagę od problemów gospodarczych. Aby rozszerzyć kryzys na cały świat, aby nie ponosić konsekwencji jednostkowo.

  Załóżmy przez moment taką sytuację, że na skutek sankcji amerykańskich i ograniczen jakie wprowadził Trump, Chiny wypuszczają C-19. A dalej to już jest to co widać.

  //I to pisze osoba produkująca debilizmy w rodzaju "jest pandemia bo jest kryzys"?//
  Pan Panie Jaśku uważa się za niezwykle mądrego. Uzurpuje sobie prawo aby mną pomiatać, aby mnie ośmieszyć, poniżyć ...

  Takie same emocje mają władcy świata, kiedy mają problem i chcą się zemścić. To jest objaw słabości, czyli jest to właśnie kryzys. ;)
 • @Anna-PK 17:46:31
  "Pan Panie Jaśku uważa się za niezwykle mądrego. Uzurpuje sobie prawo aby mną pomiatać, aby mnie ośmieszyć, poniżyć ..."

  I już się zaczyna pisanie o "ach jak przestrasznym ataku" i na dodatek pomiataniu i poniżaniu. Zabrakło argumentów - rozumiem :-) Obok bycia niezwykle mądrym jestem też wspaniałomyślny ;-DDD

  Co do "jest pandemia bo jest kryzys" to już Pani pisałem, że można tak było pisać również o inwazji Marsjan: "jest inwazja, bo są samobójstwa".
  A to było tylko słuchowisko....

  Przecież gdyby pandemia była faktem to po występach BLM, szturmie na kapitol i wiecach PiS w Polsce ludzie by już umierali milionami....
  A tu statystyki trzeba dorabiać totalnie zrąbanymi testami, a i to nie zawsze się udaje.
 • @Anna-PK 17:46:31
  "Załóżmy przez moment taką sytuację, że na skutek sankcji amerykańskich i ograniczen jakie wprowadził Trump, Chiny wypuszczają C-19."

  "Pandemia" zaczęła się w Wuhan - tam była olimpiada wojskowa. USA pojechało tylko na chwilę i zaraz wróciło, UK nie pojechało wcale. Potem były testy 5G. Też akurat w Wuhan.
  Dla mnie oczywiste jest, że to USA coś podłożyło Chińczykom, a ci początkowo spanikowali.
  Chinom potrzebny jest handel i dostęp do rynków (Nowy Jedwabny Szlak) a nie nowa normalność i pandemia.
  Obstawiam, że to "elity" USA chcąc utrzymać pozycję mocarstwową chciały osłabić gospodarki Chin i UE. USA oberwały rykoszetem, ale akurat nie korporacje - te będą zarabiać na szczepionkach, inne na przejmowaniu tych co upadli. A zainstalowane po kolorowych rewolucjach (w tym po "karnawale Solidarności") "elity" junior-partnerów będą robić co im mocodawcy rozkażą - w tym składać zamówienia na szczepionki, uzbrojenie itp.
  I biznes się kręci... :-(
 • @Jasiek 18:12:51 A Jasiek znowu swoje... ;)
  Więc dobrze, nie ma pandemii. Ludzie nie pracują bo ... im nie pozwalają.
  Jest spadek PKB, jest bezrobocie, są ( podobno ) przepełnione szpitale, ... W tym przypadku nie ma znaczenia, czy jest, czy nie ma pandemii. Świat jest w szoku i ludzie ponoszą tego konsekwencje.
  A jak Jasiek nazwie tę sytuację? Wiem, Jasiek ma w głowie mózg, a nie telewizor, to może nie słyszał o tym, że tak na świecie jest.

  "jest pandemia bo jest kryzys"
  Mogłam napisać tak, czy siak, niech sobie Jasiek jeszcze coś wybierze i zabezpieczy na przyszłośc. Zawsze to będzie silny argument, w razie potrzeby aby się podeprzeć. //Zabrakło argumentów - rozumiem :-)//
 • @Anna-PK 18:31:20
  "Mogłam napisać tak, czy siak"

  Zanim się coś napisze powinno się pomyśleć - ale nie tak, czy siak, ale logicznie.

  "A jak Jasiek nazwie tę sytuację? Wiem, Jasiek ma w głowie mózg, a nie telewizor, to może nie słyszał o tym, że tak na świecie jest."

  Zrobię notkę. Dzięki temu, że mam mózg połączę pewne podstawowe fakty z teraźniejszości i z przeszłości gdy mnie jeszcze nie było na świecie. Pani chyba też wtedy jeszcze nie było. Ani telewizji ;-DDD
 • @Jasiek 18:25:22 O to, to, tak musiało być....
  //"Pandemia" zaczęła się w Wuhan - tam była olimpiada wojskowa. USA pojechało tylko na chwilę i zaraz wróciło, UK nie pojechało wcale. Potem były testy 5G. Też akurat w Wuhan.
  Dla mnie oczywiste jest, że to USA coś podłożyło Chińczykom, a ci początkowo spanikowali.//

  A Amerykanie potem musieli o tym zapomnieć, bo wpuszczali do USA chinskie samoloty i chorych Chinczyków. A teraz Trump mówi, że to chińska robota z tym wirusem i nawet, mimo chińskiego oporu, wysłali komisję aby dokładnie zbadać skąd ten wirus jest.
  "Zanim się coś napisze powinno się pomyśleć - ale nie tak, czy siak, ale logicznie." Ja też tak myślę.
 • @Anna-PK 19:22:35
  "A Amerykanie potem musieli o tym zapomnieć, bo wpuszczali do USA chinskie samoloty i chorych Chinczyków. A teraz Trump mówi, że to chińska robota z tym wirusem i nawet, mimo chińskiego oporu, wysłali komisję aby dokładnie zbadać skąd ten wirus jest. "

  O fałszywej fladze słyszała? Czy może w telewizoru nie powiedzieli?
  Oprócz olimpiady w Wuhan były też testy 5G i właśnie ten moment zbiegł się z początkiem pandemii. Prawda, że wszystko się ładnie układa?
  Tak więc Amerykanie wiele nie ryzykowali lub nic, a podkładkę mają.
  Nie pierwszy już raz, prawda?
 • Globalizacja – inna wojna
  https://wps-neon24-pl.neon24.pl/post/119197,globalizacja-inna-wojna
 • @Rzeczpospolita 21:00:40
  Bardzo dobry wpis.
  Ukłony
 • @Jasiek 20:39:05 O tak, Amerykanie podkładkę mają
  i mają tą falszywą flagę oczywiście. Amerykanie nic nie ryzykowali, oprócz spadku -5 % PKB w zeszłym roku, 7% bezrobocie, dodrukowali przeszło
  $ 6 biln. na wsparcie gospodarki w zastoju.

  Co do Chin, to w 2020 wzrost PKB 6.8 % i Chiny były jednym z nielicznych państw w którym PKB rosło.
  https://www.cnbc.com/2021/01/15/china-economy-what-to-expect-from-its-fourth-quarter-2020-gdp-data.html

  //Prawda, że wszystko się ładnie układa?//
  Tak, Amerykanom się wszystko ładnie ułożyło, a to nawet można zobaczyć, bo ciągle leży.
 • @Anna-PK 21:19:09
  Obiecaną notkę zrobiłem :-)
  Szanowny GPS również.

  Do "zobaczenia" :-)
 • @Rzeczpospolita 21:00:40 Oczywiście, że globalizacja jest
  wojną o rynki tak produkcji, jak i zbytu. Ja problem potraktowałam bardziej skrótowo, nie wchodząc w sferę przemian i skutkow socjalnych. Globalizacja jest przejawem konkurencji kapitalistycznej między państwami i korporacjami w skali globalnej. A broń używana jest dostosowana do dzisiejszych czasów.
 • Anna-PK
  Patrząc na świat z żabiej perspektywy i kierując się logiką przyzwoitego człowieka jesteśmy tylko widzami spektaklu historycznego rozgrywanego tu i teraz, spektaklu pełnego domysłów, niepewności i dziwnych acz podejrzanych zbiegów okoliczności, których nie odczytujemy jako znaków.

  Napisała Pani "Dzisiejsza globalizacja nie jest niczym nowym, jest tylko kolejnym etapem tamtej dawnej".
  Zgoda, ale zabawki do jej realizacji są dużo doskonalsze a choroba psychiczna zwana ambicją, zachęca do ich użycia, by pokonać neurotyczny lęk rodzący żądzę władzy.
  Ten mechanizm dotyczy wszystkich ambicjonerów, tylko obszar "porównywania się" jest różny a w skrajnych przypadkach sięga Boga.

  Ekonomicznego Pojecie: NAKŁADY TYTUŁEM PRZYSZŁYCH ZYSKÓW
  może być jednocześnie kontrargumentem na Pani argumentację, przewijająca się w zamieszczonym artykule.

  Nikt nas nie uczy historiozofii i nawet to pojecie jest niezbyt popularne.
  Proszę zgadnąć dlaczego?
  W odpowiedzi na to pytanie jest klucz, który pozwala zrozumieć dlaczego
  dajemy się jako społeczeństwo tak łatwo trzymać za pysk.
 • @Anna-PK 16:33:31
  Swoją słynną pracę pt. „Propaganda” Edward Bernays rozpoczyna takimi słowami: „Świadome i celowe manipulowanie sposobem zachowania i nastawieniami mas jest istotną częścią składową społeczeństw demokratycznych. Organizacje, które pracują w ukryciu, kierują procesami społecznymi. To one są właściwym rządem w naszym kraju. Jesteśmy rządzeni przez osoby, których nazwisk jeszcze nigdy nie słyszeliśmy. Wpływają na nasze przekonania, nasz gust, nasze myśli. Jednakże to nie jest żadnym zaskoczeniem, taki stan rzeczy jest tylko logiczną konsekwencją struktur naszej demokracji: kiedy wielu ludzi ma żyć w społeczeństwie możliwie bezkonfliktowo, procesy sterowania tego rodzaju są niezbędne”.

  Właśnie to jest sens manipulacji tych co rozkręcają spiralę kłamstw w sprawie tzw. Coronowirusa, a pachołki którzy nazywają sie tzw. ministrami senatorami, posłami to tylko gęgacze tych ludzi, którzy są w ukryciu i szczują jednych na drugich, by mącić czystą wodę.
 • @Andrzej Obserwator 21:36:24 Ja nie mam pretensji bycia
  wielkim myślicielem. To co piszę jest moim wysiłkiem aby zrozumieć to co się wokół mnie dzieje. Szukam jakiejś logiki i racjonalności w zachowaniu ludzi.
  Patrząc w głąb historii, to ludzie jako zbiorowość przechodzili różne wzloty i upadki, ale przecież ciągle jest postep tak techniczno-technologiczny jak i postęp społeczny.
  Rożni różnie wróżą, że nas zniewolą i wykorzystają, ale rozwój w swiecie idzie ogólnie rzecz biorąc ku lepszemu. Czasami jest zahamowanie, albo regres, ale generalnie jest człowiekowi żyje się lepiej, zdrowiej i dłużej.
 • @Wrzodak Z. 22:05:27 To jest kwestia zaufania jakim społeczeństwo
  obdarza wybrane władze. Nie wiem, czy jest jakiś idealny system władzy, czy idealne społeczeństwo. Ta wszystko co się zdarza, to jest działanie niedoskonalego czlowieka tak wśród tych co rządzą, tak jak i wśród tych co są rzadzeni.

  Między ludźmi jest ciągle walka o pozycje, o majątek, o zasługi i prestiż...
  Ludzie wspinają się jeden przed drugim o to aby być lepszym, bogatszym, mądrzejszym, to niestety jest zwierzęcy atawizm, darwinizm na poziomie człowieka, ciągle jest walka i być moze ciągła ewolucja naszego gatunku. ;)))
 • Teoria oskubanej kury
  nie działa... https://oksymoron.neon24.pl/post/159883,liczby-wskazuja-mozliwa-zaglade
 • @Oksymoronista 00:10:53
  Ja nie interesuję się drobiem.
 • @Anna-PK 17:46:31
  "Uzurpuje sobie prawo aby mną pomiatać, aby mnie ośmieszyć, poniżyć ..."

  Przecież mam Panią w "Ulubionych" - nawet powiadomienia o wpisach dostaję :-)
 • @Anna-PK 22:31:39
  "Szukam jakiejś logiki i racjonalności w zachowaniu ludzi".

  Wiele lat temu przygodnie zabrany pasażer, starszy Pan, powiedział mi: "ten świat nakręca bies przy pomocy żądzy władzy nad drugim człowiekiem".
  Świadomość sensu owego zdania myślę, że jest kluczem do zrozumienia nie tylko otaczającego nas świata i jego historii ale przede wszystkim do zrozumienia samych siebie w sytuacjach kryzysowych, jak chociażby w małżeństwie.
  A ze najbardziej oczywiste rzeczy najtrudniej sobie uświadomić,
  to już inna sprawa i może dlatego tak rzadko zadajemy sobie pytanie: dlaczego? w skutek czego pomijamy przyczyny zdarzeń skupiając się na ich skutkach.

  To co piszę powyżej, proszę potraktować jako przyjazną wrzutkę,
  bez manipulacyjnych podtekstów. Serio.
 • @Jasiek 16:43:14
  - zmieniono definicję
  - zniknięto grypę
  - wprowadzono testy mniej pewne niż rzut monetą

  Tyle że statystyki pokazują że umiera znacznie więcej ludzi niż zwykle...
  w Polsce w szczycie zachorowań "których nie ma" umiera dziennie więcej ok 50 % osób (1500 zamiast ja zwykle ok 1000).

  Grypa zniknęła dzięki maseczkom.. to oczywiste.

  Rzeczywistość jest twarda i łatwo udowodnić że rzeczywistość istnieje.
 • @Oscar 11:24:37
  Takie maseczki powinny być obowiązkowe zawsze w tzw transporcie publicznym, w dobie pracy, niezależnie czy jest się zdrowym czy chorym -byleby tylko utrzymać się na nogach - ze strachu przed jej utratą. 10h-12h dzień pracy w 30lecie panowania ,,ducha twojego" staje się normą, a wyczerpany organizm to organizm podatny na łapanie wszelkich infekcji i cięższych chorób jak: wylew, rak etc.

  W czasach (nie)słusznie minionych, szlo się chorować pod ciepłą pierzynę zamiast zarażać w autobusach, tramwajach, trolebustach czy kolejkach dojazdowych. Chyba że ktoś chorował dodatkowo na pracoholizm.
 • @Oscar 11:24:37
  Oscar, zrobiłem notkę - nie mam siły wszystkiego powtarzać.
  Wyłącz telewizor, włącz myślenie.
  Pozdro!
 • @Anna-PK 01:48:13
  To widać. A szkoda. Bo teoria o ostrożnym skubaniu kury akurat jest o tym, nad czym Pani dywaguje bez sensu, vide cytat:
  "Jeżeli Bill Gates chce mniej ludzi, to będzie miał mniej klientów, mniej będzie kupców na jego komputery i jego szczepionkę. To samo dotyczy innych bogatych, mniej będzie "niewolników" do pracy i mniej do wyzyskiwania. Mniejsze będą podatki i dochody "dla władzy"."
 • @Andrzej Obserwator 04:51:03
  To by się zgadzało, bo trzymanie się logiki, że ktoś się powstrzyma wskutek utraty zysków tu nie działa.
 • -1
  Autorka jest naiwna czy głu*ia? Podejrzewam że wyborca PiS które jest na smyczy globalistów.
 • @Rolnik67 13:27:56
  "-1
  Autorka jest naiwna czy głu*ia? Podejrzewam że wyborca PiS które jest na smyczy globalistów."

  Paranoja wiecznie żywa.
 • @Andrzej Obserwator 04:51:03 Szczęśliwe są te narody
  i małżeństwa, które działają jak wspólnota. A to polega na wspólnym wspieraniu siebie nawzajem. Taką szkołę przeszły w historii ludy, które przyjęły kalwinizm w czasie reformacji. To dzisiaj bogate i szczęśliwe państwa.
  W końcu czym mogła być prawie 500 lat temu Szwajcaria? Zlepek różnych języków, różnych religii, kraj górzysty, bez ziemi uprawnej, bez możliwości podboju? Młodzież szwajcarska wynjmowała sie do służb wojskowych, zarabiajac przelewem krwi za możnych, którzy mogli za to zapłacić.
 • @Rolnik67 13:27:56 Rolnik zamiast wypowiadać się na poruszany
  temat, uwagi swoje robi o mnie. Całą swoją mądrość zawiera w obgadywaniu innych. Nie wiem na czyjej jest on smyczy, ale wiadomo, że szczeka więc trzeba obchodzić z daleka.
 • @Oksymoronista 12:22:19 Nie interesują mnie teorie, które
  mają natchnienie w metafizyce i pachną piekielną siarką. W nich nie ma logiki, bo są tak spreperowane, aby uzasadnić założony temat.
 • @Anna-PK 15:04:24
  "Całą swoją mądrość zawiera w obgadywaniu innych. Nie wiem na czyjej jest on smyczy, ale wiadomo, że szczeka więc trzeba obchodzić z daleka."

  Nie jest na smyczy. Szczeka bo jest bezpański i samotny :(
 • @Anna-PK 14:56:00
  "Szczęśliwe są te narody i małżeństwa, które działają jak wspólnota."

  Lecz gdy pójdziemy dalej w swych rozmyślaniach i poniesiemy powyższą myśl jak przesłanie, zdarzyć się może, ze konkluzją powyższego będzie splot myśli które na kanwie historii utworzą rodzaj mapy wskazującej kierunki i drogę do jutra.
  A wtedy, jeśli starczy nam odwagi, zdarzyć się może, ze zaczniemy nicować
  nasze poglądy sięgając aż do fundamentu i........no właśnie.
  Wszystko się zdarzyć może, nawet czarny łabędź.
 • @Andrzej Obserwator 18:32:28 Tak, wszystko się może zdarzyć...
  1. Pierwsze primo, to delegacja do amerykańska, która wybrała się do Wuhan, w celu odtworzenia drogi C-19, narzeka, że jej nie pozwalają nic zbadać, ani nie wolno jej nikogo o nic pytać. Australijska delegacja mówi to samo. Oprócz tego Chiny nazwały Pompeo kłamczuchem, za teorię o chinskim pochodzeniu wirusa.

  2.Drugie primo, to Biden zaczyna rządzić i on inaczej niż Trump, nie chce iść na Chiny w pojedynkę. Już kanadyjski rząd melduje, że Biden naciska Kanadę na konfrontację Chin. Zapewne takie oczekiwanie będzie kierowane do europejskich "partnerów" również.
 • No właśnie, dokładnie o to chodzi. O likwdacę PRYWATNEJ INICJATYWY. Tylko czy "demokraci" NAPRAWDĘ do tego dążą?
  Cytuję z tekstu powyżej:

  //do władzy doszli Demokraci i będą robić socjalizm. Będą wprowadzać bezpłatne leczenie, bezpłatne kształcenie, będą bydować tanie mieszkania dla bezdomnych i inne takie kosztowne rzeczy. Wprowadzą dawanie pieniędzy bez pracy: czyli "basic income". A wszystko to będą robić zabierając pieniądze innym, czyli tym co te pieniądze mają. Jak to zrobią, a no poprzez podniesienie podatków, podniesienie różnych opłat tak, że "nikt nie będzie miał żadnej własności, ludzie nie będą nic posiadać na własność".//

  Toć ten "projekt dla świata" już próbowali realizować PITAGOREJCZYCY w krotonie, ok. 2,6 tys. lat temu. Po 50 latach "komunistycznej tyranii", była w Krotonie kontrrewocja, część pitagorejczyków pozabijano, część uciekła i stymulowała Platona do napisania DOSKONAŁEJ KSIĘGI "Państwo". Polski filozof Kotarbiński utrzymywał, że STALINIZM TO BYŁA JEDYNY W HISTORII ŚWIATA UDANY PRZYKŁAD REALIZACJI PROJEKTU PLATONA.

  W Krotonie "nieludzkie" (zabraniające posiadania prywatnej własności) rządy pitagorejczyków zlikwidowano po ok. 5 dekadach, w ZSRR po 7,5, w Korei Pn. i na Kubie i po 6-7 dekadach komunizm ma się dobrze, a w Chinach, Wenezueli i na Białorusi ma się dobrze tzw. 'gospodarka mieszana' będąca "solą w oku" Stanów Zjednoczonych.

  Poniżej tytuł książki Wernera Sombarta sprzed ponad 110 lat: "Dlaczego w USA socjalizm jest niemożliwy":

  https://media.springernature.com/w306/springer-static/cover-hires/book/978-1-349-02524-4

  Ja mam w tej sprawie krótką, przypominającą K. Marksa odpowiedź:

  //"Lśniące Miasto na Wzgórzu" zostało zbudowane na CELOWEJ NIEDORÓBCE POZNAWCZEJ żydochrześcijańskiego DEKALOGU//

  https://cf2-taniaksiazka.statiki.pl/images/large/825/46911001048KS.jpg

  Patrz w szczególności rozdział "Złodziej pod sztandarem 'nie Kradnij", str. 13/14 http://docplayer.pl/14414146-Wojna-bogow-helios-swiatowid-kontra-jahwe-hefajstos.html

OSTATNIE POSTY

więcej
 • ŚWIAT

  Między Wschodem a Zachodem

  Polityka USA budowniczego światowej demokracji, znalazły się w demokratycznym kryzysie. Ostatnie i nawet te poprzednie wybory wzbudzają wątpliwości wśród amerykańskiego społeczeństwa i powodują tlenie się nieufności do amerykańskich władz. czytaj więcej

 • ŚWIAT

  "Wszystko płynie..."

  Wkład do dyskusji p. Wojtasa. Historia świata nakłada się warstwami, jedna warstwa na drugą, zmnieniają się też ludzie; umierają stare pokolenia i rodzą się nowe. czytaj więcej

 • SPOŁECZEŃSTWO

  Wierszowanie

  Aby było bardziej miło, aby lepiej nam się żyło, drodzy Panowie, drogie Panie, zaczynamy rymowanie. (Tekst nikomu jest nieznany, tylko wczoraj napisany) czytaj więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031