Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
18 postów 389 komentarzy

Polityka globalna

Anna-PK - Żona, matka, właścicielka psa o imieniu Maja.

Francja i USA w sprawie NATO

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Uwagi Macrona - że „doświadczamy śmierci mózgu NATO”, które wygłosił w ostatnim wywiadzie dla „The Economist”, wywołały burzę, w siedzibie głównej NATO w Brukseli.

Kilka  krajów, szczególnie Europa Środkowa i Wschodnia zareagowały na prezydenta Francji z niepokojem i furią.
Ambasador USA w NATO,Kay Bailey Hutchison odrzuciła ostrą krytykę Emmanuela Macrona wobec sojuszu i ostrzegła przywódców UE przed myśleniem, że sami poradzą sobie z zagrożeniami dla globalnego bezpieczeństwa.
„Chciałabym zacząć od problemów jakie porusza  prezydent Macron i powiedzieć, że zdecydowanie nie zgadzamy się z oceną NATO przez prezydenta Macrona” - powiedziała Hutchison na konferencji prasowej we wtorek, przed spotkaniem ministrów spraw zagranicznych NATO
„Uważam, że NATO jest absolutnie niezbędne, musimy ocenić ryzyko, przed którym stoimy, lub stoi jeden z naszych krajów, albo grupa naszych krajów; jest to ogromne ryzyko dla całej populacji, lekceważenie tego nie jest nawet racjonalne ," kontynuowała.
Doradcy Macrona tłumaczyli, że on swoim wystąpieniem, zmuszał przywódców państw NATO do skonfrontowania się i przedyskutowania rzeczywistości, wskazując  na jednostronne działania wojskowe Stanów Zjednoczonych i Turcji w północnej Syrii, które według krytyków podważyły​​ zbiorowe interesy zachodnich sojuszników i na pewno były to dla nich zaskoczeniem.
Kilku przywódców wypowiedziało się przeciwko komentarzom Macrona, w tym polski premier Mateusz Morawiecki, który nazwał ich „niebezpiecznymi”. Niemiecka minister obrony Annegret Kramp-Karrenbauer, oskarżyła Macrona o dążenie do „zastąpienia” NATO i powiedziała, że ​​francuski pogląd nie  jest zgodny z  koncepcją  Berlina na temat wzmocnienia sojuszu i jego „zdolności do działania”.
Wystąpienie Macrona miało powiązanie z retoryką Trumpa.Trump wielokrotnie atakował sojuszników z NATO, zwłaszcza Niemcy, za to, że nie wydają  wystarczająco dużo na swoje siły zbrojne,przy czym pierwsza reakcja administracji Trumpa na wywiad Macrona polegała na wykorzystaniu jego uwag, aby powtórzyć ich żądania, aby obywatele europejscy jak najszybciej zwiększyli wydatki.
Wypowiedzi Hutchison we wtorek stanowiły silniejszy atak na Paryżi nie można było pomylić wyraźnego ostrzeżenia i wskazania na ograniczenia, jakie Waszyngton widzi w jakichkolwiek wysiłkach na rzecz poprawy i zmian w koordynacji obrony i bezpieczeństwa UE.
„Jesteśmy razem silniejsi” - powiedziała Hutchison. „Ameryka przejmuje przywództwo w NATO. Mamy zdolność przewodzenia. Robimy co w naszej mocy i dzielimy się tym, co robimy. Nie sądzę, aby Europa byłaby tak bezpieczna bez naszej transatlantyckiej więzi i do tego więź powstała przede wszystkim ”.
Prywatnie urzędnicy NATO oskarżyli francuskiego prezydenta o rażącą hipokryzję, zauważając, że często działa on jednostronnie i że Francja sprzeciwiła się większemu zaangażowaniu NATO i w operacje wojskowe w Syrii, tylko po to, by odwrócić się i narzekać na to, że Francja nie była wystarczająco poinformowane lub konsultowana przez Waszyngton i Ankarę.
 Kilku urzędników wyraziło sarkastyczną uwagę, że obecne francuskie poparcie funkcjonowanie NATO, tak jako sojuszu politycznego, jak i sojuszu wojskowego, nie odbiega od historycznego sprzeciwu francuskich przywódców wobec tego układu.
Podczas konferencji przed spotkaniem ministrów, sekretarz generalny NATO, Jens Stoltenberg, nie był tak bezpośrednio krytyczny, ale nalegał, aby sojusz był silniejszy niż kiedykolwiek i powiedział, że spotka się z Macronem w Paryżu w przyszłym tygodniu.
„Moje przesłanie jest takie, że NATO się dostosowuje i adoptuje „  powiedział Stoltenberg. „W rzeczywistości Europa i Ameryka Północna, robimy więcej razem niż przez dziesięciolecia” 
Tłumaczenie Anna PK.  z Politico: "US ambassador to NATO questions Macron rationality" by David M. Herszenhorn.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

KOMENTARZE

 • @
  Cyt://David M. Horszenhorn.//

  Jedna litera a jaka różnica:)
  David M. Herszenhorn

  https://thaa.org/thaa/album/HOF/DavidHerszenhorn1.png

  Ps Drobna rada, jak Pani coś czyta to należy najpierw sprawdzić rysy twarzy autora.

  Art bez sensu.
 • @Arjanek 17:41:02
  Dziękuję, poprawiłam. Nie mam uprzedzeń rasowych. Pozdrawiam. ;)
 • @Anna-PK 17:47:32
  Pani komentarz nie potwierdza tego. Pozdrawiam:)
 • @Arjanek 17:52:08
  Niezależnie od tego co Pan odczytał z mojego komentarza, to by mnie bardziej ucieszyło Pańskie zdanie na temat poruszony w notce.
 • @Anna-PK 19:51:15
  Burza w szklance wody, a tymczasem następny krok...

  The United States no longer believes that Israeli settlements in the Palestinian territories are illegal, Secretary of State Mike Pompeo announced Monday in the latest pro-Israel shift by Washington.

  https://www.asiatimes.com/2019/11/article/us-no-longer-calls-jewish-settlements-illegal/
 • @
  https://niezlomni.com/wp-content/uploads/2016/07/k.jpg
 • @Arjanek 21:06:43
  A analogicznie można uznać, że Krym i Donbas są już oddane Rosji. ;)
 • @Husky 21:08:33
  Kiedy Napoleon przegrał wojnę po Moskwą, armia rosyjska goniła go aż do Paryża. W podzięce za to Francuzi imieniem cara nazwali jeden z najpiękniejszych mostów na świecie. Sila budzi szacunek.
  https://bonjourparis.com/wp-content/uploads/2015/08/AlexIII-portraitCU-1200.jpg
 • @Arjanek 17:41:02
  "jak Pani coś czyta to należy najpierw sprawdzić rysy twarzy autora"

  Jeszcze trzy fizjomonie do sprawdzenia:

  https://media.newyorker.com/photos/5c2e41107e716b454591b1f8/master/w_727,c_limit/Grimstad-Stanislaw-Lem.jpg

  https://api.culture.pl/sites/default/files/images/imported/literatura/_portrety/tuwim%20julian%20portret%20forum/tuwim%20julian%20forum%20portret%2005_6990636.jpg

  https://s.lubimyczytac.pl/upload/authors/6829/108113-352x500.jpg
 • @Anna-PK 21:22:50
  "Kiedy Napoleon przegrał wojnę po Moskwą, armia rosyjska goniła go aż do Paryża. W podzięce za to Francuzi imieniem cara nazwali jeden z najpiękniejszych mostów na świecie. Sila budzi szacunek."

  Niemcy i Węgrzy też dbają o dobre relacje. Ci drudzy stracili 200 tysięcy pod Stalingradem.
 • @Anna-PK 21:22:50
  Sila budzi szacunek.

  A to wielkie mecyje
  Wdzięczny naród Polski przez blisko 40 lat postawił tysiące pomników ...wdzięczności dla armii sowieckiej zwanych .....dzicz ze stepów.....?
  pzdr.
 • @Pedant 21:43:40
  A w sprawie NATO, jaka jest jego przyszłość?
 • Autorka
  Czy jest jakaś armia na świecie która po zaciętych walkach zdobyła Paryż
 • @Husky 21:49:13
  "dla armii sowieckiej zwanych .....dzicz ze stepów.....?"

  Czy uważa Pan, że obecna siła, którą naród Polski szanuje, reprezentuje większą kulturę niż ta "dzicz ze stepów"?
 • @Husky 21:51:23
  "Czy jest jakaś armia na świecie która po zaciętych walkach zdobyła Paryż"
  Nie wiem. Tak Paryż, Rzym, czy Londyn, unikają dewastacji własnych stolic.
 • @Anna-PK 21:56:27
  Oczywista oczywistość
  Czy ma Pani jakieś wątpliwości
  Swego czasu prof.Feliks Koneczny dość precyzyjnie nazwał tą dzicz
  pzdr.
 • Jesteśmy w fazie powrotu do świata
  dwubiegunowego - więc siłą rzeczy - NATO w obecnej formule nie przetrwa. Być może tym Francuzikiem czarci pomiot wypuszcza jakiś balon próbny z napisem - NATO DO PRZERÓBKI.
 • @Anna-PK 22:00:37
  Paryża nikt nigdy w walce nie zdobył, żabojady zawsze spieprzali gdzie pieprz rośnie zostawiając we własnej stolicy...... białą szmatę
  Tyle historia
 • @Husky 22:04:03
  A jak Koneczny ocenił naród który zrodził von Goethe i Beethovena?
 • @demonkracja 22:06:11
  Mie wiem kto to jest "czarci pomiot",ale myślę, że będzie więcej biegunów niż dwa tym razem. Może Indie są jeszcze w uśpieniu, ale liczba ludności musi mieć swoje miejsce w podziale sił światowych.
 • @Husky 22:08:01
  Niezależnie jak tam było w historii, to dzisiaj nie tylko mają broń jądrową i Francuzi grają pierwsze skrzypce w Europie.
 • @Anna-PK 22:16:28
  W filharmonii wiedeńskiej
  8-))))))

  Prawdziwe zmartwienie Polaków to Rosja !!!!!

  https://antykomunista.neon24.pl/post/151650,prawdziwe-zmartwienie-polakow-to-rosja
 • @Anna-PK 22:09:48
  "A jak Koneczny ocenił naród który zrodził von Goethe i Beethovena?"

  Nie był mocny w poezji, muzyce i filozofii. Bo jeszcze dochodzi, Leibniz, Kant, Hegel, Schopenhauer, Husserl i wielu innych. Wracając do muzyki, jest jeszcze Bach i inni.

  https://www.youtube.com/watch?v=MkYSmIPBEGE
 • @Husky 22:21:23
  "Prawdziwe zmartwienie Polaków to Rosja !!!!!"

  A jakie Polska ma problemy z Rosją? Rozwód odbył się już ćwierć wieku temu! Pomniki są już rozwalone, nowa miłość kwitnie, jakie tam znowu problemy?
 • @Pedant 22:25:02
  To była mała prowokacja...;)
  Ja wiem o tym, tylko dziwi mnie, że taki kulturalny naród dokonał tylu morderstw! Czyli dzikość może pokazać się i w innych okolicznościach.
 • @Husky 22:21:23
  Ja nie wiem jak rozumieć to co Pan pisze w tym tekście o Rosji, bo ilustruje Pan to zdjęciami Amerykanów, a Rosji nic. Czy jest Pan pewny, że właściwy Pan nadał temu tytuł? Ja mam wątpliwość.
 • @Husky 21:49:13
  To nie "wdzięczny" naród polski stawiał te pomniki tylko takie łachudry co witały sowietów a potem w ich imieniu sprawowali władzę. Z tego jest PO PiS.
  Teraz stawiają bramy ropokradom.
  Husky, kochasz ropokradow?
  Wiem, że kochasz...
  Że ja cię tu jeszcze toleruję?...
 • @Pedant 22:25:02
  Dziękuję za Bacha, jest bardzo piękny.
 • @Anna-PK 22:38:25
  To była mała prowokacja.
  8-)))))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:43:43
  29-letnia Patti Gomez służy w Gwardii Narodowej USA

  https://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/DwtktkqTURBXy8yNDdlZmIzYzc5ZDMwY2M0YzU5YmExZTE2NTM3ZmUxYi5qcGVnkpUCzQPAAMLDlQIAzQPAwsM


  https://www.fakt.pl/wydarzenia/swiat/zolnierka-patti-gomez-zdobyla-tytul-miss-nowego-jorku-niedlugo-zawalczy-o-tytul-miss/686t5c8#slajd-1
 • Ukraincy piszą, że reprezentacja rządu Zełenskiego już
  trzy razy składała ofertę podpułkownikowi Alexandrowi Vindman, pracownikowi Białego Domu, aby został ministrem obrony Ukrainy. Tym sposobem Ukraina chce wyprzedzić Polskę w poddaniu się Amerykanom. Jak iść to na całość!!!
  https://gordonua.com/img/article/14384/24_tn.jpg

  https://gordonua.com/news/worldnews/chinovnik-belogo-doma-zayavil-chto-komanda-zelenskogo-tri-raza-predlagala-emu-dolzhnost-glavy-minoborony-1438424.html
 • @Anna-PK 22:14:44
  ------------
  "Mie wiem kto to jest "czarci pomiot",ale myślę, że będzie więcej biegunów niż dwa tym razem."
  ------------
  To jednak jest piękne a zarazem niesamowite, że jeszcze Pani nie wie kto to jest czarci pomiot - żyjąc na tym szatańskim świecie. Co do świata dwu lub wielobiegunowego - to temat jest otwarty.
  Wniosek?
  Niezależnie - ile będzie biegunów - to i tak wszystkie one będą podlegać czarciemu pomiotowi.
 • NATO to jeden ze zworników UE jako wasala USA
  Sojusz USA-UE się zapada.
  W tym kontekście NATO staje się bez sensu.
  UE nie chce wpływów USA w Europie a NATO jest kwintesencją takich wpływów.
  Brexit to kolejna rysa na UE i na NATO.
  Turcja to kolejny przykład wrogiego NATO członka NATO.
  Rozlatuje się NATO i rozlatuje się UE.

  Sojusze wojskowe muszą bazować na jakimś rdzeniu który dowodzi.
  NATO bez USA i bez wasalizmu wobec USA nie ma takiego rdzenia.
  NATO bez USA to sfora piesków bez przywództwa.
  NATO z USA to narzędzie w rękach USA i tylko USA.
  To widać po osiągnięciach NATO w zakresie międzynarodowego bandytyzmu (Jugosławia, Afganistan, Irak, Libia..).
 • @Anna-PK 23:37:49
  Ukraina i USA mogą zrobić jeszcze jeden "zaskakujący" krok.
  Testy trwają drobne kroczki już są wykonywane...
  Testy to uznawanie przez trampa coraz to nowych "faktów" politycznych na korzyść Izraela (Stolica w Jerozolimie, wzgórza Golan izraelskie a teraz nielegalne osiedla na terenach Palestyńskich już są "legalne")

  Tramp lub jego następcy oraz banderowcy na gwizdek USA mogą uznać że Ukraina to teraz terytorium USA kolejny stan USA... i co im kto zrobi ?
  Nie takie absurdy już robili.
  Ukraińcy staną się Amerykanami a USArmy oraz NATO będzie bronić niepodległości USA... będzie bronić agresji Rosji na USA.
  To oznacza oczywiście III wojnę światową .. ale na terenie Europy.
  Takie plany są z pewnością analizowane i modelowane co do perspektyw rozwoju wydarzeń.
  Banderowcy mają jeden problem.. bez referendum tego nie da się przepchnąć w opinii międzynarodowej..
  a referendum wygrać się uczciwie nie da.
  a jednocześnie referendum będzie ostrzeżeniem dla Rosji co się święci i zmusi Rosję do zdecydowanych działań.
  ..no ale tonący brzytwy się chwyta...
  banderowcy i takiej brzytwy się schwycą..
  dla nich jak Niemcy dla Hitlera, Ukraina albo ich albo niech zdycha w męczarniach...(Hitler uważał że skoro Niemcy nie zdołały pokonać Rosji to nie są godni dalszego istnienia).
 • @Anna-PK 22:34:13
  "Ja wiem o tym, tylko dziwi mnie, że taki kulturalny naród dokonał tylu morderstw! Czyli dzikość może pokazać się i w innych okolicznościach."

  To właśnie wynikło z kultury. Tylko kulturalni i inteligentni ludzie mogą tak się zaplątać i zagubić.

  Gdy inni zachodni Europejczycy eksterminowali inne ludy w XIX wieku, uzasadniali to zwulgaryzowanym darwinizmem. Społeczny darwinizm to nie dzikość tylko zaawansowana kultura.
 • @Oscar 08:46:33
  "Tramp lub jego następcy oraz banderowcy na gwizdek USA mogą uznać że Ukraina to teraz terytorium USA kolejny stan USA..."

  To jest niemożliwe. Amerykanie mają kłopoty z integracją maleńkiego Portoryko, położonego blisko.

  Na integrację Ukrainy nikogo nie stać, nawet Rosji czy EU. Można ją tylko łudzić, zwodzić i drenować.

  Co do polskich zwolenników wspierania ukraińskich nacjonalistów, to bym zwrócił uwagę, że centrum tego ruchu jest na Haliczynie co leży przy granicach Polski, i że gdy Ukraińcy uprzytomnią sobie, że zostali nabici w butelkę, nie Rosję będą obwiniać.
 • Trwa walka buldogów pod dywanem!Są informacje, ze nagłe badania prez.Trumpa w wojskowym szpitalu,mają ocenic ,czy nie jest
  powolnemu truciu, trucizną z "opóźnionym działaniem", aby nie robić z prezydenta "męczennika".Po tym jak nagle poważnie zachorował jeden z jego "testerów" żywności którą spożywa,przed podaniem Trumpowi.
  Zwłaszcza że o "badaniach" nic nie wiedział szef jego/Trumpa/ służby medycznej.
  W tle próby Deep State , usunięcia Trumpa i widmo wojny domowej.
  https://www.naturalnews.com/2019-11-18-president-trump-unscheduled-stop-military-hospital-tests-chemical-food-poisoning.html
 • @Pedant 09:56:03
  @Pedant 09:56:03 @Oscar 08:46:33
  "Tramp lub jego następcy oraz banderowcy na gwizdek USA mogą uznać że Ukraina to teraz terytorium USA kolejny stan USA..."
  To jest niemożliwe. Amerykanie mają kłopoty z integracją maleńkiego Portoryko, położonego blisko.....etc

  xxxxxxxxx
  Hej Pedant...
  Ty to jestes MADRY chlopiec 5*
  : )

  Juz pomalu wszyscy ZROZUMIELI...ze...
  NIE ma o CO..: ) kopi kruszyc...
  jezeli na mapie politycznej swiata Ukraina sasiaduje z DUUUUZA ROSJA!

  USA sa oddzielone DUZA WODA od Europy : )
  To jest Dobra startegiczna granica ...
  nawet dla byznesu ..
  USA niech sie trzyma swojego 'OGRYZKA'
  I NIECH sie NIE wazy! pod kara SMIERCI!
  rzucac... kamieniami parchatymi w OKNA Europy...
  przez nastepny WIEK...

  : )
  Taka Hiszpania w EUROPIE zajela...juz : ) strategiczne pozycje
  na... Francji : )

  ...VIVA Espania!!!!!! canta.. La FRANCE !
  Zblizenia MILOSNE... nastepuja szybko wg. geograficznych rownoleznikow/poludnikow ! w EUROPIE...

  https://www.youtube.com/watch?v=QvhJF_FiVAY
  MONSIEUR LE PRESIDENT de France (Une réalisation de Atilio)

  https://www.youtube.com/watch?v=Gcxv7i02lXc
  Por una Cabeza - Carlos Gardel

  A ida POLITYCZNIE w kierunku Wschodu...
  Musi byc..ze do Rosji.. : )

  xxx : )
 • @trojanka 11:19:23
  Ciekawa i budząca grozę informacją.
  Oznacza to ze mafia postanowiła Trampa zlikwidować podobnie jak kiedyś lidera Palestyńczyków Arafata czy Chaveza w wcześniej pewnie poprzednika JPII.
  Trucizna to kolejna zbrodnicza broń globalnej mafii żydowskiej.
  Taki sposób zabójstwa jest dla mafii bezpieczny bo ofiara oficjalnie umiera "z przyczyn naturalnych" bo trucizny są zaawansowane..trudne do wykrycia i o podstępnym działaniu.
  A Tramp jakby nie zważała na ataki na niego ze strony mafii ciągle robi wobec tej mafii ustępstwa, podarki...jak ostatnio uznanie za legalne osiedli żydowskich na terenach Palestyńskich.

  Tramp to albo dziwak i trochę idiota albo gracz z wyższej półki.
  Stawiam na to drugie.
 • @trojanka 11:19:23
  Poniżej ciekawe trochę "odleciane" informacje o tym co się dzieje pod dywanem.
  https://meditation539.com/?p=11136

  Ogólnie też podobnie to widzę tyle że nie znam tylu szczegółów.
  Świat globalnej mafii żydowskiej się wali..
  Co nie znaczy że mafia nie może jeszcze światu zaszkodzić ..niestety może.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031